dzienotwartyedupl_banner_1.jpg
Strona główna>Aktualności>Archiwum>2017-02>Wykład o młodzieżowym slangu!

Wykład o młodzieżowym slangu!

"Afro, beefy i dissy, czyli od kultury afroamerykańskiej do polskiego slangu młodzieżowego" – to tytuł multimedialnego wykładu, na który zaprasza Uniwersytet Otwarty w Poznaniu.

Podczas spotkania prof. UAM dr hab. Radosław Dylewski oraz dr Tomasz Skirecki z Wydziału Anglistyki przedstawią wpływ wybranych aspektów kultury afroamerykańskiej na współczesny amerykański i polski slang młodzieżowy. Prelegenci przedstawią najpierw krótki szkic czterech epok  rozwoju kultury Afroamerykanów: ery niewolnictwa, epoki jazzu, okresu walki Afroamerykanów o prawa obywatelskie oraz współczesnej epoki hip-hopu. Konkretne przykłady wytworów kultury afroamerykańskiej – między innymi, Negro spirituals, rag-time, Harlem Renaissance, breakdancing, rap, czy specyficzny język gestów - posłużą jako tło kulturowe dla omówienia rozwoju afroamerykańskiej angielszczyzny. Prezentacja będzie bogato ilustrowana materiałami z YouTube (oraz portali społecznościowych).

Wykład odbędzie się 16 lutego w czwartek o godzinie 16:00, sala C1 (Collegium Novum, al Niepodległości 4).

W semestrze zimowym Uniwersytet Otwarty UAM uruchomił 19 grup, na które zapisało się ponad 450 uczestników. Do najpopularniejszych należą właśnie warsztaty językowe. Więcej informacji o Uniwersytecie Otwartym na stronie internetowej: www.uo.amu.edu.pl.

kategoria: wykłady|15 lutego 2017 r.