Strona główna>Aktualności>Archiwum>2014-11>Honorowy tytuł dla prof. Vladimira Schenka z Pragi

Honorowy tytuł dla prof. Vladimira Schenka z Pragi

Podczas uroczystości wręczenia 300 dyplomów ukończenia studiów II stopnia na Wydziale Inżynierii Kształtowania Środowiska i Geodezji odbędzie się ceremonia nadania tytułu profesora honorowego Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu wybitnemu czeskiemu geologowi i geofizykowi prof. Vladimirowi Schenkowi.

Uroczystość odbędzie się

w sobotę 22 listopada o godz. 11.00
w Auli Jana Pawła II w Centrum Dydaktyczno-Naukowym
przy pl. Grunwaldzkim 24A

Prof. Vladimir Schenk to ceniony specjalista z zakresu geologii i geofizyki, ekspert z dziedziny geodynamiki i sejsmotektoniki, autor ponad 500 publikacji naukowych, w tym 17 monografii, członek krajowych i zagranicznych organizacji naukowych. Od 1997 roku zespół badawczy prof. Vladimira Schenka wspólnie z Instytutem Geodezji i Geodynamiki Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu prowadzi badania geodynamiczne techniką sanitarną GNSS w polskich i czeskich Sudetach.

Źródło: materiały prasowe, www.up.wroc.pl

kategoria: wydarzenia|19 listopada 2014 r.