Strona główna>Aktualności>Archiwum>2014-12>Aktywni studenci zaprezentują swój dorobek

Aktywni studenci zaprezentują swój dorobek

Koła naukowe, organizacje studenckie i grupy twórcze działające na Uniwersytecie Przyrodniczym będą prezentowały swój dorobek, odbędą się występy uczelnianych zespołów artystycznych, a 21 wyróżniających się aktywnością studentów otrzyma nagrody książkowe i dyplomy. Także studenci wyróżnią najsympatyczniejszego dziekana, nauczyciela akademickiego i pracownika technicznego.

To wszystko w programie

XIII DNIA AKTYWNOŚCI STUDENCKIEJ

który odbędzie się

we wtorek 9 grudnia w godz. 10.00–14.00
w holu Centrum Dydaktyczno-Naukowego przy pl. Grunwaldzkim 24A

Studenci, którzy wezmą udział w spotkaniu, będą mieli okazję zapoznać się z działalnością i inicjatywami podejmowanymi przez organizacje studenckie funkcjonujące na uczelni. Będą też mogli zapisać się do organizacji, kół naukowych i grup twórczych, które ich zainteresują.

Wśród atrakcji m.in. Quiz ekologiczny przeprowadzony przez SKN Odnawialnych Źródeł Energii „BioEnergia” oraz pokaz nowe technologii w gastronomii przeprowadzony przez SKN Technologów Gastronomii „Zmiksowani”. Organizatorem tegorocznej 13. edycji Dnia Aktywności Studenckiej jest SKN Inżynierii Rolniczej i SKN Odnawialnych Źródeł Energii „BioEnergia”.

Studenckiej imprezie towarzyszyć będzie akcja Drzwi Otwarte dla potencjalnych kandydatów na studia: w holu będzie stoisko z materiałami, a w sali na parterze w godz. 10.00–12.00 odbędą się prezentacje.

Na Uniwersytecie Przyrodniczym w studenckim ruchu naukowym zaangażowanych jest ponad 900 osób, na wydziałach działa łącznie 45 kół naukowych. Na Wydziale Nauk o Żywności powstały: SKN „Q Jakości Żywności”, SKN Technologów Gastronomii „Zmiksowani”, SKN Kuchni Molekularnej. Na Wydziale Przyrodniczo-Technologicznym utworzono: SKN Botaników i Ekologów „Moroszka” oraz SKN Marketingu Wielopoziomowego „Zwycięzcy”. Studenci działający w kołach naukowych organizują konferencje, uczestniczą w obozach naukowych, gdzie prowadzą badania, biorą udział w krajowych i międzynarodowych sympozjach, zdobywając tam nagrody i wyróżnienia. W ubiegłym roku prestiżową nagrodę, przyznaną przez MNiSW, otrzymało SKN Medyków Weterynaryjnych „Chiron”. Najważniejszą imprezą o charakterze naukowym organizowaną przez studenckie koła naukowe na uczelni jest doroczny Sejmik SKN, którego 30. edycja odbyła się w maju tego roku z udziałem ponad 600 osób. Konferencja ta okazała się najlepsza w Polsce – uzyskała pierwsze miejsce w Konkursie Ogólnopolskim StRuNa, w kategorii „Najlepsza konferencja roku”. SKN Geoinformatyki od lat organizuje doroczny Dzień Informacji Geograficznej GIS Day; w ostatniej imprezie wzięło udział ponad 600 uczestników.

Źródło: materiały prasowe, www.up.wroc.pl

kategoria: wydarzenia|8 grudnia 2014 r.