dzienotwartyedupl_banner_1.jpg

Aktualności - aktualności

prof_jerzymlynarczyk_2.jpg

Zmarł Profesor Jerzy Młynarczyk, Rektor WSAiB

Dr Tomasz Białas, Prorektor WSAiB im. E. Kwiatkowskiego w Gdyni: "Z wielkim żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci JM Rektora WSAiB prof. Jerzego Młynarczyka. Odszedł od nas 9. września i pozostawił żal i smutek".

kategoria: aktualności|10 września 2017 r.|czytaj więcej
roszek-bada-psa_1.jpg

Nowy wrocławski krasnal „Roszek” – lekarz weterynarii

Od 6 grudnia 2014 roku główne wejście do gmachu Wydziału Medycyny Weterynaryjnej przy ul. Norwida 29 zdobi nowy wrocławski krasnal „Roszek”, badający psa. To krasnoludkowy lekarz weterynarii. Umieszczony został na postumencie ufundowanym przez dziekana prof. Krzysztofa Kubiaka.

kategoria: aktualności|21 stycznia 2015 r.|informacje
dach_3_1.jpg

Historyczne dachy atrakcją turystyczną

Czy strychy nad sklepieniami gotyckich kościołów mogą być udostępnione zwiedzającym? Okazuje się, że tak. Grupa badawcza „imodos” w składzie: dr inż. Maciej Orzechowski, dr inż. Radosław Tatko oraz mgr inż. Agata Włóka, która powstała w Instytucie Budownictwa na wrocławskim Uniwersytecie Przyrodniczym, realizuje projekt, a jednym z jego celów jest przygotowanie systemu monitoringu historycznych obiektów drewnianych, dzięki któremu mogą one stać się atrakcją turystyczną.

kategoria: aktualności|15 stycznia 2015 r.|historia
mini_up_wroclaw_12_45.jpg

Honorowy tytuł dla prof. Jana Szarka z Krakowa

Podczas uroczystości wręczenia 195 dyplomów ukończenia studiów na Wydziale Biologii i Hodowli Zwierząt odbędzie się ceremonia nadania tytułu profesora honorowego Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu, którą odbierze wybitny krakowski zootechnik prof. Jan Szarek.

kategoria: aktualności|3 grudnia 2014 r.|uroczystość
mini_up_wroclaw_12_44.jpg

Solaris – wino uniwersyteckie rocznika 2013

Podczas uroczystej degustacji wina uniwersyteckiego Gaudeamus, która odbyła się w piątek 28 listopada w sali reprezentacyjnej pawłowickiego pałacu, kapituła pod przewodnictwem prof. Marka Ziętka – przewodniczącego Kolegium Rektorów Uczelni Wrocławia, Opola i Zielonej Góry, wybrała, spośród dwóch rodzajów, Solaris i Muscaris, wino rocznika 2013. Wybór padł na Solaris.

kategoria: aktualności|2 grudnia 2014 r.|degustacja
mini_up_wroclaw_12_35.jpg

Skanujemy świat – GIS Day 2014 na Uniwersytecie Przyrodniczym

To doroczne święto użytkowników oraz pasjonatów Systemów Informacji Geograficznej (GIS). W tym dniu, począwszy od 1987 roku, na całym świecie odbywają się spotkania, mające na celu popularyzację wiedzy na temat GIS oraz podnoszenie świadomości, w jaki sposób stosowanie tej technologii wpływa na nasze życie.

kategoria: aktualności|14 listopada 2014 r.|spotkanie
mini_up_wroclaw_12_30.jpg

Gaudeamus – oto zwycięska nazwa wina

Gaudeamus – taką nazwę dla wina Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu wybrało jury. Autorem zwycięskiej nazwy jest Adam Poznar – przewodniczący samorządu studentów.

kategoria: aktualności|30 października 2014 r.|konkurs
mini_up_wroclaw_12_28.jpg

Poradnia Rozwoju Osobistego już działa

Na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu rozpoczęła działalność Poradnia Rozwoju Osobistego. Studenci i doktoranci uczelni będą mogli skorzystać z bezpłatnych porad psychologa, pedagoga, psychoterapeuty, coacha, doradcy zawodu, tutora akademickiego i doradcy rodzinnego.

kategoria: aktualności|22 października 2014 r.|akcje
mini_up_wroclaw_12_25.jpg

Konkurs na nazwę uniwersyteckiego wina

Rektor prof. Roman Kołacz ogłosił konkurs na nazwę wina Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. To trzecia uczelnia w Polsce, po Uniwersytecie Jagiellońskim i Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie, na której wytwarzane jest wino z własnej winnicy.

kategoria: aktualności|17 października 2014 r.|konkurs
mini_up_wroclaw_12_23.jpg

17th EVSSAR 2014 - Międzynarodowy kongres rozrodu małych zwierząt

Doroczny międzynarodowy kongres rozrodu małych zwierząt odbywa się w tym roku we Wrocławiu, a organizuje go Katedra Rozrodu Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu i European Veterinary Society for Small Animal Reproduction.

kategoria: aktualności|18 września 2014 r.|kongres